Операція варикоцелектомія – лікування лапароскопічним способом

Що це за процедура і чому її проводять

Операція на варикоцеле – це щадне оперативне втручання, направлене на видалення варикозно змінених судин яєчка. Варикоз яєчок впливає на вироблення сперми та чоловічі репродуктивні органи, тому уражені ділянки необхідно видалити якомога швидше. Сучасні технології дозволяють зробити це акуратно, зберігши можливість зачаття дітей.

Оперативне втручання на судинах яєчок призначають у випадках, коли патологічний процес неможливо усунути консервативним шляхом. Небезпечний стан супроводжується збільшенням розмірів калитки, больовими відчуттями у паху, дискомфортом при ходьбі. Ці симптоми не варто ігнорувати.

Як проходить підготовка до операції

Оперативне втручання призначають лише після ретельної діагностики яєчок та репродуктивної системи. Необхідно взяти лабораторні аналізи сечі та крові, провести візуальний огляд та пальпацію яєчок, пройти УЗД. При наявності запальних та гнійних процесів, інфекційних патологій у гострій формі від операції відмовляються.

На підготовку лікарі витрачають не більше одного дня. Перед оперативним втручанням пацієнту необхідно відмовитись від споживання їжі та пиття, а також спорожнити сечовий міхур для кращого доступу до операційної зони.

Як проводять операцію на яєчках

Перед початком операції пацієнтові вводять обраний різновид загальної анестезії. Після цього черевну порожнину наповнюють вуглекислим газом та виконують наступні дії:

 1. закладання трьох троакарів (хірургічних інструментів) у місця здійснення проколів на череві;
 2. огляд проблемних судин яєчка;
 3. ізоляція видозмінених судин від здорових вен та лімфатичних вузлів;
 4. видалення уражених ділянок довжиною 2-4 сантиметри;
 5. контроль стану пацієнта, виймання троакарів та зашивання проколів.

Після оперативного втручання за рахунок його щадного характеру чоловікові не потрібно приймати знеболювальні препарати, він проводить у стаціонарі всього декілька днів. Після виписки реабілітаційний період триває 1-2 тижні, в цей час необхідно відмовитись від фізичної активності та інтимної близькості.

Використання лапароскопічного методу лікування варикозного розширення вен яєчка має низку переваг:

 • безпечність виконання процедури під відеонаглядом;
 • мінімальна травматизація тканин;
 • швидке відновлення фертильності та нормалізація вироблення сперми;
 • нетривалий реабілітаційний період;
 • низька вірогідність виникнення післяопераційних ускладнень;
 • відсутність шрамів та рубців на тілі.

Після лапароскопічної операції на яєчках чоловікові потрібно проходити регулярні огляди у лікаря аби запобігти повторному розвитку варикозного розширення. Необхідно виконувати гімнастичні вправи та вести стабільне статеве життя. Операція суттєво не впливає на подальше життя пацієнта.

Джерело: bilyak.com.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *