Оперують переселенців: в урологічному відділенні черкаської лікарні побільшало пацієнтівОперують переселенців: в урологічному відділенні черкаської лікарні побільшало пацієнтів

В урологічному відділенні першої міської лікарні 36 ліжок із сорока заповнені пацієнтами. Це переважно переселенці з Харкова, Маріуполя та Сєвєродонецька, розповів завідувач відділення Дмитро Коваль, пише Суспільне.

Люди часто не мають медичних карток, тож до них увага підвищена, зазначив медик.

Майже щодня медики виконують операції на нирках нирці, розповів Дмитро Коваль.

“Люди часто звертаються нирковими кольками. У нас є обладнання, яке може дробити камені в нирках – як дистанційно, так і контактно”, – пояснив він.

Михайло Капуста із Сєвєродонецька змушений був піти на операцію після інсульту, який стався у нього через обстріли квартири на Луганщині:

“Був маленький інсульт чи мікроінсульт, а потім аденома простати”.

Підтримує чоловіка його дружина Катерина.

“Маю надію, що все буде добре. Сподобалися лікарі, як нас зустріли”, – розповіла жінка.

До пацієнтів, які приїхали з областей, де тривають бойові дії, потрібен особливий підхід, пояснив завідувач відділення Дмитро Коваль:

“Від початку бойових дій через наше відділення пройшли більше сотні пацієнтів. Люди поступають з різними урологічними патологіями та нирковими кольками, з гострими затримками сечі. Багатьох пацієнтів ми вже прооперували”.

Лікар додав: часто переселенці звертаються без своїх медичних карток, тож перебіг хвороби з’ясовують під час консультацій:

“Був хворий, який казав: «У мене все згоріло в Маріуполі, і можу хіба по пам’яті, як я сам розумію свою хворобу, вам передати».

Проте, як правило, обстеження доводиться починати “з чистого аркуша”, зазначив медик.

Джерело: Прочерк

Источник: 0472.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *