Концерт на пошану Тараса Шевченка проведуть у Черкаському драмтеатрі


Концерт на пошану Тараса Шевченка проведуть у Черкаському драмтеатрі, фото-1

У Черкаському драмтеатрі проведуть концерт на пошану Тараса Шевченка Черкаському драматичному театру — 90 років, і 83 з них він гордо іменується театром Тараса Шевченка.

Упродовж десятиліть колектив закладу надихався літературним спадком свого славетного земляка, його власною силою супротиву всім обставинам і викликам. У доробку театру такі вистави: «Прометей», «Назар Стодоля», «Катерина», «Тарас Шевченко», «Титарівна», «Стіна», «Гайдамаки», «Великий льох», «Тарас. Слава».

Цьогоріч, у день народження Кобзаря, черкащан запрошують у фоє другого поверху театру на сольний концерт заслуженої артистки України Наталки Мамалиги «Зоре моя вечірняя».

У його програмі — співана поезія Тараса Шевченка на музику класиків та знаних композиторів: Миколи Лисенка, Якова Степового, Кирила Стеценка, Юлія Мейтуса, Ігоря Соневицького. – Ім’я Шевченка – святе для кожного українця, він національний герой і символ країни.

Ідея створення концертної програми, присвяченої українському пророку та за його творами, належить Юркові Прокопчуку (моєму чоловікові, а на той час акторові драмтеатру). Поезія Тараса Григоровича завжди сучасна і актуальна, особливо зараз. Свою Шевченкіану ми з ним розпочали ще на 200-річчя Кобзаря в черкаському театрі. Вона мала назву «Ну що б, здавалося, слова», – зазначила Наталка Мамалига.

Ідея сценічного втілення дійства належить головному режисерові театру Станіславу Садаклієву, аранжування — заслуженій артистці України Олені Бєлкіній, оформлення — заслуженій художниці України Надії Нікіфоровій. Під час концерту прозвучать уривки з поем та віршів Тараса Шевченка «Сон», «Тополя», «Княжна», «Марія», «Гайдамаки» та інших.

Для вас гратиме камерний склад оркестру театру, а Наталка Мамалига співатиме та акомпонуватиме на бандурі. Тембр цього інструменту у поєднанні з голосом є «етнічним звукоідеалом української національної музики». І допоки вона звучатиме, ми — непереможні!

Источник: 0472.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *