Ремонт каталізатора: кому і коли він потрібен

Послуга відновлення і чистки автомобільного каталізатора https://purefap.com.ua/ стає все більш популярною. Але чи знаєте ви, що саме сигналізує про те, що каталізатор потребує ремонту?

Ремонт каталізатора: кому і коли він потрібен

ЯК ДІЗНАТИСЯ, КОЛИ ВАШОМУ КАТАЛІЗАТОРУ ПОТРІБНИЙ РЕМОНТ

Якість повітря є серйозною проблемою як для автовиробників, так і для водіїв, тому каталітичний нейтралізатор відіграє таку важливу роль у сучасних автомобілях. Ця металева каністра, встановлена ​​всередині вихлопної системи, допомагає зменшити забруднення повітря, перетворюючи шкідливі елементи на безпечніші викиди, які виділяються через вихлопну систему вашого автомобіля.

Заміна каталітичного нейтралізатора, як правило, дорога, оскільки метали, необхідні для цього процесу перетворення — паладій, родій і платина — досить дорогі. Ремонт каталітичного нейтралізатора – це чудовий спосіб заощадити гроші та забезпечити безперебійну роботу автомобіля, але для цього потрібно вчасно виявити проблему.

ЯК ПРАЦЮЮТЬ КАТАЛІЗАТОРИ

Каталітичні нейтралізатори спочатку були створені для контролю викидів у димових трубах, але коли в 1970-х роках почали застосовуватися правила щодо забруднення повітря, каталітичні нейтралізатори стали важливими компонентами в автомобілях. Згоряння, яке має відбуватися всередині двигуна автомобіля, щоб він запустився, має деякі потенційно шкідливі побічні ефекти. Чому? Він створює небезпечну трійку спалених газів, які виділяються у вихлопних газах: чадний газ, оксиди азоту та вуглеводні.

Робота каталітичного нейтралізатора полягає в тому, щоб перетворити ці гази в менш шкідливі елементи, перш ніж вони будуть випущені в атмосферу. Сучасні каталітичні нейтралізатори настільки надійні та ефективні, що перетворюють приблизно 90 відсотків оксиду вуглецю, оксидів азоту та вуглеводнів у менш шкідливі сполуки.

Коли каталітичні нейтралізатори починають виходити з ладу, існують певні сигнальні попередження. Ось чотири ознаки того, що ваш каталітичний нейтралізатор може знадобитися перевірити:

  • Звуки деренчання під автомобілем. Це відбувається, коли каталітичний нейтралізатор був пошкоджений. Це може бути наслідком віку або може виникнути через тип паливної суміші, яка використовується в автомобілі. Деренчання є результатом руйнування сітки всередині конвертора.
  • Загоряється лампочка Check Engine. Існує багато різних причин, через які горить індикатор Check Engine, але коли датчик співвідношення повітря-паливо та датчик кисню помічають, що є проблема, він активує індикатор.
  • Знижена продуктивність двигуна. Це часто є одним із перших ознак того, що каталітичний нейтралізатор виходить з ладу, тому звернути увагу на роботу вашого автомобіля – це відмінний спосіб вчасно виявити проблему. Деякі з перших речей, які ви можете помітити, це зниження потужності, повільне прискорення та низька економія палива.
  • Запах сірки з вихлопу. Бензин містить сірку, і в процесі згоряння вона стає сірководнем, який потім каталітичний нейтралізатор перетворює на діоксид сірки, який повністю не має запаху. Однак, коли каталітичний нейтралізатор виходить з ладу, він залишає незгоріле паливо у вихлопних газах, яке має запах, дуже схожий на тухлі яйця.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *