Чи потрібно видаляти зуби мудрості?

Вік появи зубів мудрості індивідуальний, і залежить від особливостей анатомії їхнього розташування. Іноді, турбувати вони починають у підлітковому віці, але так само часто і ближче до 25 років. Прорізування зубів мудрості практично завжди супроводжується дискомфортом або навіть сильним болем, через що виникає необхідність видалення.

Чи потрібні зуби мудрості?

Зуби мудрості не відіграють ключову роль у жувальній функції, отже їхня відсутність не приносить будь-яких проблем. Але якщо вони не псують прикус, не порушують зубний ряд і не приносять дискомфорту, то і видаляти їх не обов’язково.

Звичайно, якщо зуб мудрості травмує щоку або негативно впливає на стан зубів навколо, то варто не зволікати та звертатись до лікаря за допомогою у видаленні зуба.

Коли потрібно видаляти зуби мудрості?

Існує кілька явних показань для видалення таких зубів:

  • При усуненні зубного ряду. Зуб мудрості може чинити тиск на сусідні зуби та порушувати прикус.
  • Перед ортодонтичним лікуванням.
  • За наявності больових відчуттів чи «ретинованості» зубів мудрості.
  • У разі виникнення глибокої каріозної порожнини, яку дуже доцільно лікувати у разі з третіми молярами.

Ускладнення після процедури видалення

Найбільш важливий період у діагностуванні ускладнень — перший тиждень. Потрібно уважно стежити за станом самопочуття та лунки видаленого зуба. Найчастіше серед ускладнень зустрічається альвеоліт. Це запалення лунки, що сталося через її інфікування. Причина інфікування — мікроби і бактерії, що знаходяться у роті кожної людини. Потрапляючи до свіжої рани вони можуть викликати процесс нагноєння, що провокує болісні відчуття, розпирання, набряклість чи неприємний запах. Слід не зволікати при виявлені таких симптомів та негайно звернутись до лікаря за допомогою.

Видалення зубів мудрості в стоматологічній клініці Мед-Део є досить рутинною процедурою, що проводиться стоматологами практично щодня. Після огляду ви отримаєте, в першу чергу, рекомендації фахівця, чи варто взагалі турбуватися та видаляти зуб, чи видалення не є обов’язковим у вашому випадку. Але, якщо все ж таки потрібно видаляти, стоматологи докладуть максимум зусиль, щоб процес пройшов безболісно. Ви також отримаєте рекомендації, як правильно обробляти місце видалення зуба мудрості і на що звертати увагу, щоб уникнути ускладнень.

Звертайтесь в одну із наших стоматологічних клінік Мед-Део у місті Києві для консультації та видалення зуба мудрості, за необхідності.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *