Чи варто дітям переходити на контактну корекцію зору?

Контактні засоби призначають дітям різного віку, навіть новонародженим. Тонкі, м’які пластинки значно безпечніші для очей, ніж окуляри. Рішення про те, чи готова дитина носити лінзи має приймати офтальмолог та сама дитина. Якщо ваш син чи донька хочуть змінити окуляри на лінзи, то мусять бути готовими до щоденної процедури догляду. Це рутинний процес, але від нього залежить безпека очей та щоденний комфорт. Спочатку батькам доведеться допомагати з доглядом за оптикою, нагадувати про заміну рідини у контейнері, слідкувати за планом заміни. Перші труднощі швидко минають, а дитина зможе відчути усі переваги контактних засобів.

Чим лінзи кращі за окуляри?

  • Лінзи розміщуються безпосередньо на поверхні очей, створюючи єдину оптичну систему. Вони не просто коригують дефекти зору, а повертають природний зір. 
  • Окуляри дещо спотворюють зображення, адже мають оптичні аберації по периметру скла. Лінзи не створюють оптичних дефектів та покращують периферійний зір. Школярі краще бачать написи на дошці, а ще поліпшують реакцію у командних видах спорту. 
  • У діток окуляри часто зміщуються до носа, адже вони мають маленьке, ще несформоване перенісся. Зміщення оптичного центру призводить до погіршення видимості. Контактна оптика забезпечує стабільно гострий зір, навіть під час фізичної активності. 
  • Лінзи значно безпечніші, тому дозволяють малюкам вільно досліджувати світ, а підліткам — грати у футбол із друзями, кататись на роликах чи велосипеді. Школярам більше не доведеться просиджувати половину уроку фізкультури на лавці, боячись розбити окуляри. 

Які лінзи обрати для дитини?

Відповідь на це питання слід шукати не на сторінках інтернету, а в кабінеті офтальмолога чи оптометриста. Вибором контактної оптики повинен займатись спеціаліст, який визначить рефракцію, зміряє параметри рогівки, дізнається про наявність алергії. Важливо, щоб першу пару лінз дитина приміряла під наглядом лікаря. Адже після примірки потрібно оцінити положення пластинок на рогівці та переконатись, що вони вільно ковзають, але не зміщуються. Знаючи головні параметри оптики (сферу та кривизну рогівки), батьки можуть обирати план заміни та режим носіння. Ці параметри вливають на вартість засобів корекції та комфорт використання. 

Де отримати рецепт на лінзи?

Діти зазвичай неохоче відвідують лікарів, навіть якщо це офтальмолог. Для підбору м’яких лінз не потрібно йти до лікарні. Отримати рецепт на контактні засоби корекції можна просто у салоні оптики. Мережеві салони зазвичай мають необхідне обладнання (авторефрактометр, біомікроскоп) та власного офтальмолога чи оптометриста. Перегляньте сайти оптик вашого міста, прочитайте перелік послуг (https://www.apteka.ua/article/636703) та відгуки користувачів. Ми переконані, ви знайдете місце, де вашій дитині підберуть безпечні та ефективні лінзи.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *