Характеристики і можливості відеокарти Intel Arc A380

Можливо, скоро ми побачимо в каталозі CompX відеокарти компанії Intel. Молодша модель Arc A380 вже виробляється серійно і офіційно продається в Китаї. Питання постачання в Європу та Північну Америку поки лишається відкритим, але більшість експертів схиляється до того, що і цей бар’єр буде зламаний врешті решт. А тому варто розглянути характеристики та можливості цього графічного адаптера більш детально. 

Технічна конфігурація

Нагадаємо, що Intel використовує власну архітектуру Xe HPG, а тому напряму порівнювати відеокарти компанії з аналогами Nvidia та AMD не зовсім правильно. Більш раціональний підхід — дивитися на фактичні результати тестів в іграх та в спеціалізованих бенчмарках. 

OG15VI9BZYHkqeRx-2S8k_VUzAqO4X9mRtrWmIqN9G8_LF9AQDhGRtt1oum5tEh8M9kLnd0_cFjhW3Opt0Q19jzEm-GYfW4zdJwDikc1Z1w3T6mfDrbbx91N7qyIPm8sG1MfkRRMjgzpJmwmJD1w-yBKhyR-cLfar6bPsh7pn3b74Nlzjl0WM2UNV5Va

Тим не менш, цікаво поглянути на технічні характеристики відеокарти. Вона отримала 8 Xe-ядер, що в сумі налічують 1024 потокових процесора. Пристрій також пропонує 128 векторних блоків і стільки ж модулів для підтримки штучного інтелекту. 

Відеокарта з таким чіпом доступна в двох версіях. Десктопна Arc A380 працює з частотою 2 ГГц і споживає 75 Вт — теоретично, все живлення для неї може постачатися через інтерфейс PCI-e 4.0×8, без додаткових конекторів. Виробник також допускає розгін до 2,35 ГГц ціною споживання 83 Вт — в цьому випадку обійтись без 8-контактного роз’єму вже не вдасться. На платі розпаюються 6 ГБ оперативної пам’яті зі швидкістю 16 Гбіт/с та 96-бітною шиною, що в сумі дає пропускну здатність до 192 ГБ/с. 

Intel також анонсувала мобільну відеокарту Arc A370M, хоча ця модифкація поки не представлена офіційно. Її ключова відмінність — тактова частота, обмежена на рівні 1,55 ГГц. Підсистема пам’яті також спрощена — в ній є тільки 4 ГБ більш повільних мікросхем зі швидкістю 14 Гбіт/с та 64-бітною шиною, що дозволяє отримати пропускну здатність у 112 ГБ/с. Ще одна особливість мобільного графічного адаптера — підтримка технології DeepLink Dynamic PowerShare, яка оптимізує енергоспоживання за допомогою штучного інтелекту, збільшуючи час автономної роботи ноутбука на 10–15%.

Теоретичні і реальні здібності відеокарти

Компанія Intel анонсувала вихід Arc A380 ще в минулому році та показала перший інженерний зразок пристрою навесні. На цьому етапі експерти і користувачі були сповнені оптимізму. Відеокарта просто знищила своїх конкурентів — в бенчмарку 3DMark Timespy вона на 8% випереджала AMD Radeon RX 6500 XT і на 43% — GeForce GTX 1650! Навіть відставання від більш потужної RTX 3050 здавалося несуттєвим — всього 17%. 

Ще один позитивний тест стосувався перекодування 4K-відео з формату AVC в HEVC. Дискретна відеокарта Intel справилась з цим завданням трохи повільніше за інтегровану UHD 770, але на 50% швидше за GeForce GTX 1650 і на 72% швидше за AMD Radeon RX 6400. Показники були навіть більш вражаючими за умов активації штучного інтелекту DeepLink. 

Але коли настав час реальних навантажень, архітектура Intel виявилась не такою прогресивною та потужною, як це рекламував виробник. Наприклад, у PUBG відеокарта показала 78 FPS проти 107 в GeForce GTX 1650 та 95 в Radeon RX 6500 XT. Результати в більшості інших ігор були схожими — 67 FPS проти 75 та 72 у Control, 72 FPS проти 85 та 94 у Battlefield V. Невеликий відрив від конкурентів відеокарті Intel вдається отримати тільки у Total War: Troy, Naraka Bladepoint, The Witcher 3 і F1 2021, тобто у чотирьох іграх з 32 протестованих. 

Представники виробника кажуть, що програма розвитку графічних адаптерів не припиняється, а тому з часом наведені вище показники будуть покращуватися. Нещодавно вийшов прес-реліз, в якому експерти високо оцінили технологію інтелектуального масштабування Intel XeSS. Вона показала на 20% кращі результати за Nvidia DLSS та AMD FidelityFX. Але, знову ж таки, в лабораторних умовах. Поки що про реальні ігрові показники говорити не доводиться. 

UcHAdM_P5dcmzw8iIvQ0rm_UXHYYa67kDwGvhZ72tXjppcGL8FXheAUuqY7_L-CJtocG_EfByT_QvywusU-C2WOwm8FiMm92TFHya2JpR4xnqBSc0CuWJtJViiqambQ0Zud8x1Xsh5PONY52tWWNFa2NiJY2deEmbNYpiy4VlZVtmkwU7I70dzGA0mw_

Останнє, про що хотілося б розповісти — ціни на нову відеокарту. Поки що вона офіційно продається тільки в Китаї, де її вартість дорівнює 145 доларам. Представники Intel вже неофіційно кажуть, що рекомендована роздрібна ціна для Європи та Північної Америки становитиме 136–175 доларів залежно від модифікації. Найбільш ймовірно, що стандартна версія без розгону та додаткових «фішок» коштуватиме 149 доларів. 

Де купити недорогу відеокарту?

Схоже, що перший графічний адаптер Intel вийшов досить «сирим». Та й рішення про його постачання в Україну можуть не ухвалити — а в такому випадку нам будуть доступні тільки дорогі неофіційні екземпляри без гарантії. Але ви можете купити доступні відеокарти AMD та Nvidia вже зараз. В каталозі інтернет-магазина CompX представлені як нові, так і б/в екземпляри. Клієнти отримують вигідні умови доставки по всій території України, а також зручні способи оплати, включно з кредитом та розстрочкою.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *