Безкоштовне харчування у школах не відновлюватимуть у ЧеркасахБезкоштовне харчування у школах не відновлюватимуть у Черкасах

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради підготував відповідь на онлайн-петицію про відновлення безкоштовного харчування у початкових класах черкаських загальноосвітніх шкіл. Чиновники пропонують відмовити у підтримці петиції через брак коштів, викликаний війною. Вказаний пріоритет – забезпечення обороноздатності.

Саме така пояснювальна записка до проєкту рішення опублікована на сайті Черкаської міської ради.

“У зв’язку із складними умовами воєнного стану та пріоритетністю бюджетних видатків на безпековий сектор виникає обмеження фінансового ресурсу, у тому числі і для забезпечення харчуванням учнів”, – зазначається у документі за підписом директора департаменту Богдана Бєлова.

Сама ж петиція була зареєстрована на сайті черкаської міської ради 10 січня та набрала необхідні 500 голосів для розгляду депутатами. Безкоштовне харчування у початкових класах було скасоване рішенням виконавчого комітету з початку цього року. Черкаси були одним із небагатьох міст, де станом на 2022 рік зберігалося безкоштовне харчування у початковій школі.

– Черкаси до останнього залишалися “оазисом”, де харчували безкоштовно усіх дітей 1-4 класів. Рішення скасувати це – непопулярне. Але у зв’язку із дорожчанням вартості харчування, прохарчувати молодші класи ввесь навчальний рік коштує міському бюджету до 180 мільйонів. Тож на період війни було ухвалено рішення скасувати це, – коментує профільна заступниця міського голови Анастасія Чубіна. – Закінчиться війна – департамент буде першим ініціювати повернення цієї ініціативи у школи.

Також чиновники пропоную відмовити у задоволенні петиції про здешевлення вартості харчування у дошкільних навчальних закладах. Зменшення вартості харчування, як пропонується в петиції, приведе до порушення чинного законодавства в частині дотримання норм харчування, – зазначено у пояснювальній записці до підготовленого проєкту рішення.

Нагадаємо, у мерії задумали створити новий дорожній департамент, який візьме на себе частину функцій ЖКК.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Источник: 0472.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *