До посівної готуються фермери на Черкащині

[ad_1]

сев

сев

Фермери Черкащини готуються до посівної кампанії. Цьогоріч загальна площа посівів області не зменшиться і залишиться в межах одного мільйона двохсот тисяч гектарів, розповіла керівниця відділу агропромислового виробництва Валентина Сокирко.

Нині фермери на Черкащині готують добриво та підживлюють озимину. Мінеральні речовини перед використанням обов’язково розводять з водою, пояснив працівник господарства Руслан Роєнко.

Зі слів фермера Миколи Дубини, причіпний оприскувач вміщує 3 200 тонн рідини. Ним за раз можуть підживити 10 гектар посівів:

“Найголовніше — техніка має працювати правильно, її треба відремонтувати, завезти дизпаливо, налагодити”.

Посіви озимого ячменю зійшли гарно, зазначив пан Микола. Зі 120 гектарів землі — 30% він засіяв озиминою:

“За п’ятибальною системою — це 4,5, тобто це нормально. Десь 5% пропаде, а то в основному ми вважаємо, що це добре”, — зазначив аграрій.

Міндобрива здорожчали, зазначив Микола Дубина, тож аграрії шукають альтернативи.

“Найважче цього року дається підживлення. Селітра нині коштує 35-40 тисяч, для фермерів це невигідно, а її вносити треба 200 кілограмів на гектар, то стараємось перевести все на органічні добрива. Вони будуть діяти три роки, а не як селітра один рік”.

Альтернативи паливно-мастильним матеріалам немає. А ріст цін на дизель надалі вплине на формування вартості хліба, додав фермер:

“Саме дизпаливо, яке ми використовуємо, підіймає вартість пшениці, вартість того, що ми вирощуємо”.

Попри всі труднощі фермери не відмовилися від посівних площ, прокоментувала керівниця відділу агропромислового виробництва Валентина Сокирко:

“Ми зробили опитування в департаменті і склали структурні плани площ на 2023 рік. Загальна посівна площа по області не зміниться, вона буде в межах мільйона двісті. Також очікуємо, що фермерства і суб’єкти господарювання збільшать площі під соняшником, соєю”.

Зроблять це на тих площах, де цьогоріч росла кукурудза. Нею планують засіяти 365 тисяч гектарів.

“Кукурудзи дуже багато і навіть на даний час у нас є 10 тисяч гектарів незібраного врожаю”.

За словами Валентини Сокирко, разом із соняшником та соєю більше сіятимуть ріпаку. Втім, остаточно вирішать ближче до квітня, коли стартує посівна, і кожен фермер корегуватиме свій план посівів.

“Площу ми не зменшимо ніяк, через те, що хоч-не-хоч, а треба її обробляти, щоб вона бур’янами не заросла. Більше ячменю будемо сіяти і більше свиней будемо вирощувати”, — пояснив Микола Дубина.

[ad_2]

Источник: 0472.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *