Із початку року виявили сказ тільки в домашніх тварин на Черкащині


Із початку року виявили сказ тільки в домашніх тварин на Черкащині

На Черкащині у дикій природі не виявили жодної тварини, хворої на сказ, проте випадки захворювання зафіксували в котів і собак. Про це інформують у пресслужбі ГУ Держпродспоживслужби області.

– Із початку року фахівці виявили 18 таких випадків. Усі серед домашніх улюбленців. Це вказує на розвиток так званого міського типу сказу, – пояснив начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області .

За його словами, викорінити сказ серед диких тварин вдалося завдяки пероральній вакцинації, коли спеціальні капсули з антирабічною вакциною розкидають з літаків. Уже в жовтні для вакцинації диких тварин проти сказу планують залучати авіацію.

Вирішити ж проблему міського типу сказу, що нині поширений на Черкащині, можна лише вакцинуючи тварин, що перебувають поруч із людьми. Адже використовувати авіацію у населених пунктах заборонено. У Черкасах щепленням домашніх тварин займаються фахівці Міської державної лікарні ветеринарної медицини. Вакцинують не лише котів і собак.

Home

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Источник: 0472.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *