Неаполітанська піца

Неаполь вважається містом що подарувало нам сучасний рецепт піци. Інновацією, яка дала нам особливий плоский хліб, який ми називаємо «піцою», було використання помідорів як начинки. Привезена до Європи з Америки в шістнадцятому столітті бідняки місцевості навколо Неаполя почали додавати помідори до свого дріжджового хліба, так тісто на піцу отримало основу рецепта, а згодом було трансформоване у сьогоднішню піцу. Страва набула популярності, і незабаром піца стала привабливою для відвідувачів, які відвідували бідніші райони міста, щоб спробувати місцеву фірмову страву.

Піцерія Antica Port ‘Alba в Неаполі

Орієнтовно до 1830 року піцу продавали з возиків просто неба вуличних торговців. Таку традицію зберігають в наші часи певні неаполітанські піцерії. Antica Pizzeria Port’Alba в Неаполі вважається найпершою заснованою піцерією. Вони починали готувати піцу для розносників у 1738 році, і згодом масштабували свій бізнес до закладу зі столами та стільцями з 1830 року, в цьому приміщенні вони продають її досі.

Опис піци в Неаполі близько 1830 року дає французький письменник Олександр Дюма, père, у своїй праці Le Corricolo, в якій він писав, що піца була єдиною їжею скромних людей в Неаполі взимку, і що «в Неаполі готують тісто на піцу приправлене олією, салом, жиром, сиром, помідорами або анчоусами».

Пуристи, як-от знаменита піцерія Da Michele (заснована в 1870 році), вважають, що існує лише дві справжні піци — «Марінара» та «Маргарита» — і це все, що вони подають. Маринара є найстарішим рецептом і має начинку з помідорів, орегано, часнику, оливкової олії першого віджиму та зазвичай базиліка. Її назвали маринара, як багато хто вважає, не тому, що на ній є морепродукти (а це не так), а тому, що це була їжа, яку їли рибалки, повертаючись додому з риболовлі в Неаполітанській затоці. Маргариту приписують пекарю Рафаелю Еспозіто. У 1889 році він випік три різні піци для візиту короля Умберто I й королеви Маргарити Савойської. Улюбленою королевою була піца в кольорах італійського прапора — зелений (листя базиліка), білий (моцарела) і червоний (помідори). На її честь це поєднання було названо піцою Маргарита.

Сьогодні в Неаполі є багато відомих піцерій, де можна знайти цю традиційну піцу; більшість з них розташовані в старовинному історичному центрі Неаполя.

Тож хоча піца має багатовікову історію, саме італійське місто Неаполь та його кухарі подарували світу таку улюблену страву.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *