Вітамін молодості та краси: як токоферол впливає на здоров’я людини

Важливу роль в організмі людини відіграють жиророзчинні вітаміни. Одним з них є токоферол, більш відомий під іншою назвою вітамін Е. Його головною задачею є антиоксидантна дія: тобто, він протидіє вільним радикалам та протистоїть процесу окислення клітин. Він бере участь у ліпідному обміні, а також сприяє процесу засвоєння поліненасичених жирів організму. Вітамін Е дуже важливий для здоров’я людини, тож його нестача в організмі може негативно вплинути на самопочуття.

Корисна дія вітаміну токоферолу

Токоферол недарма називають вітаміном, який відповідає за красу та молодість організму. Саме він надає надійний захист клітинам шкіри, активує процес синтезу білків, які є відповідальними за регенерацію шкіри, а значить і має так званий антивіковий ефект, протидіючи передчасному старінню. Він підтримує своєчасну регенерацію тканин шкіри, тож різні подразнення та мікроушкодження швидко загоюються.

Також вітамін Е сприяє зміцненню судин, завдяки чому покращується процес кровообігу в організмі. Шкіра своєчасно насичується корисними речовинами та отримує здоровий колір, еластичність та сяйво. Достатня кількість вітаміну в організмі дозволяє протидіяти надмірному випаданню волосся, а також робить волосяний покров більш густим та шовковистим.

Не менш важливий нутрієнт і для нормалізації вироблення гормонів. Він бере участь у роботі статевої системи, а також позитивно впливає на роботу щитовидної залози, надниркових залоз та яєчників.

Вітамін Е активує правильну роботу захисної системи організму. Він протидіє руйнівному впливу вільних радикалів на організм людини, активуючи тим самим надійний захист від вірусів та шкідливих бактерій.

Дефіцит вітаміну Е: основні симптоми

Брак вітаміну Е негативно впливає на організм людини. Його дефіцит може мати різні прояви, оскільки все залежить переважно від індивідуальних особливостей організму. Найбільш характерними ознаками дефіциту токоферолу є:

 • слабкість та втома;
 • м’язова дистрофія;
 • погіршення зору;
 • порушення функцій репродуктивної системи;
 • проблеми із нервовою системою;
 • проблеми зі шкірою, нігтями та волоссям.

Дефіцит вітаміну Е може призвести до погіршення роботи імунної системи, збільшення ризику розвитку хвороб серця та інфаркту, зменшення когнітивних функцій. Небезпечний брак токоферолу і під час вагітності: він може вплинути на погіршення розвитку плода.

Як поповнити баланс вітаміну Е в організмі?

Оскільки токоферол належить до жиророзчинних вітамінів, найбільша його концентрація міститься у жирах. Саме тому насичені нутрієнтом різні рослинні олії, а також насіння та злакові паростки. Джерелом вітаміну є різні овочі та фрукти. Загалом високу концентрацію нутрієнта можна знайти у таких продуктах:

 • жирні види риби (оселедець, лосось, форель);
 • насіння соняшника;
 • курага;
 • броколі;
 • шпинат;
 • різноманітні горіхи;
 • рослинні олії;
 • авокадо;
 • спаржа;
 • пшеничні висівки.

Варто ретельно продумати свій раціон, щоб щодня хоча б декілька прийомів їжі містили вищеперелічені продукти. Таким чином можна мінімізувати ризик виникнення дефіциту вітаміну Е та покращити стан здоров’я.

Чи варто вживати харчові добавки?

Потреба у вживанні спеціальних харчових добавок може виникати внаслідок різних захворювань та проблем з травленням. Дуже часто нестача вітаміну виникає у прихильників суворих дієт, згідно з якими з раціону виключається максимум жирів.

Харчові добавки на кшталт вітаміну E 400 IU від Solgar — прекрасне джерело нутрієнту, особливо для тих людей, які не доотримують його зі своєї дієти. Важливо пам’ятати про ретельне дотримання правил прийому. Можливо, попередньо треба проконсультуватись із лікарем щодо доцільності вживання препарату.

Загалом добова норма вітаміну Е для дорослої людини становить близько 15 мг на день. Її збільшення можливе лише за рекомендацією лікаря. Не слід забувати, що великі дози вітаміну Е можуть призвести до негативних наслідків (наприклад, погіршення здоров’я серця або функцій імунної системи). Також цей нутрієнт несумісний із низкою специфічних препаратів, через що можуть виникати різні проблеми зі здоров’ям. Саме тому вживання харчових добавок з вітаміном Е можливе лише після професійної консультації.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *